Forum - kobiecy punkt widzenia

Pełna wersja: Dziwny smak kawy z ekspresu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, używamy od dawna kawy z ekspresu, ale ostatnio z jakiegoś powodu pogorszył się smak tej kawy. O co może chodzić?
Pewnie macie zakamieniony i trzeba zrobić odkamienianie ekspresu. W kranach zwykle jest twarda woda i cały ten osad w połączeniu z osadami z kawy się gromadzi w różnych miejscach ekspresu i może potem dawać nieprzyjemny smak. Tak więc najlepiej dokładnie odkamienić.
No właśnie, jak usunąć ten kamień, czy są na to jakieś tabletki albo filtry. Ostatnio strasznie się męczyłam z czyszczeniem. Co prawda nie robi się tego co chwilę, ale jednak jest to dość uciążliwe i zniechęca do korzystania z ekspresu.
Tak, można spróbować na przykład filtr do ekspresu DeLonghi. Taki filtr się umieszcza w zbiorniczku na wodę, ma on właśnie zbierać różne osady wynikające z tego, że woda z kranu jest mocno zmineralizowana.
A gdzie dostać coś takiego?
Ja znalazłam tu filtrosfera.pl/Jura-Blue-Claris-71311. Możesz też dostać dzbanek filtrujący albo sam filtr do dzbanka, ale to sie chyba nie bardzo opłaca, myślę że lepiej zastosować taki specjalny właśnie do ekspresu, żeby a dużo nie kombinować.
Mam ekspres z filtrem i potwierdzam, że to najprostsze rozwiązanie, jeśli nie chcesz go rozmontowywać na części i szorować po każdym zaparzeniu kawy. No chyba że podjedziesz do sprawy jeszcze ambitniej i zamontujesz filtr zewnętrzny na krany albo dasz wstawkę na rurze z wodą. Tylko że to wyjdzie o wiele drożej, więc jeśli chodzi tylko o ten ekspres, to lepiej zwykły filtr.
Również używam filtra, a dodatkowo co jakiś czas też tabletek odkamieniających specjalnie do czyszczenia ekspresu.
Przekierowanie