Forum - kobiecy punkt widzenia
Dziwny smak kawy z ekspresu - Wersja do druku

+- Forum - kobiecy punkt widzenia (http://www.silwia.pl)
+-- Dział: Gadki na poważne tematy (/dzial-gadki-na-powazne-tematy)
+--- Dział: Kontrowersyjne tematy (/dzial-kontrowersyjne-tematy)
+--- Wątek: Dziwny smak kawy z ekspresu (/w-dziwny-smak-kawy-z-ekspresu)

Dziwny smak kawy z ekspresu - RichardIII - 09-23-2016 05:24 AM

Witam, używamy od dawna kawy z ekspresu, ale ostatnio z jakiegoś powodu pogorszył się smak tej kawy. O co może chodzić?

Dziwny smak kawy z ekspresu - EWAngarda - 09-23-2016 07:25 AM

Pewnie macie zakamieniony i trzeba zrobić odkamienianie ekspresu. W kranach zwykle jest twarda woda i cały ten osad w połączeniu z osadami z kawy się gromadzi w różnych miejscach ekspresu i może potem dawać nieprzyjemny smak. Tak więc najlepiej dokładnie odkamienić.

Dziwny smak kawy z ekspresu - lyciaa - 09-23-2016 07:47 AM

No właśnie, jak usunąć ten kamień, czy są na to jakieś tabletki albo filtry. Ostatnio strasznie się męczyłam z czyszczeniem. Co prawda nie robi się tego co chwilę, ale jednak jest to dość uciążliwe i zniechęca do korzystania z ekspresu.

Dziwny smak kawy z ekspresu - EWAngarda - 09-23-2016 10:28 AM

Tak, można spróbować na przykład filtr do ekspresu DeLonghi. Taki filtr się umieszcza w zbiorniczku na wodę, ma on właśnie zbierać różne osady wynikające z tego, że woda z kranu jest mocno zmineralizowana.

Dziwny smak kawy z ekspresu - kwietniowapanna - 09-23-2016 12:12 PM

A gdzie dostać coś takiego?

Dziwny smak kawy z ekspresu - lyciaa - 09-23-2016 01:19 PM

Ja znalazłam tu filtrosfera.pl/Jura-Blue-Claris-71311. Możesz też dostać dzbanek filtrujący albo sam filtr do dzbanka, ale to sie chyba nie bardzo opłaca, myślę że lepiej zastosować taki specjalny właśnie do ekspresu, żeby a dużo nie kombinować.

Dziwny smak kawy z ekspresu - apolinary84 - 09-23-2016 03:50 PM

Mam ekspres z filtrem i potwierdzam, że to najprostsze rozwiązanie, jeśli nie chcesz go rozmontowywać na części i szorować po każdym zaparzeniu kawy. No chyba że podjedziesz do sprawy jeszcze ambitniej i zamontujesz filtr zewnętrzny na krany albo dasz wstawkę na rurze z wodą. Tylko że to wyjdzie o wiele drożej, więc jeśli chodzi tylko o ten ekspres, to lepiej zwykły filtr.

Dziwny smak kawy z ekspresu - SisterofSin - 09-23-2016 04:42 PM

Również używam filtra, a dodatkowo co jakiś czas też tabletek odkamieniających specjalnie do czyszczenia ekspresu.