Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak szybko i bezkonfliktowo przeprowadzić sprawę rozwodową?

10-25-2016, 01:38 PM
Post: #1
kwietniowapanna Offline
Agnieszka

**


Liczba postów: 31
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Jak szybko i bezkonfliktowo przeprowadzić sprawę rozwodową?
Witam, potrzebuję porady prawnej. Chciałabym się dowiedzieć, jak szybko przeprowadzić rozwód? Co mam zrobić, żeby nie mieć problemów w sądzie, żeby sprawa się nie przeciągała zbyt długo i nie wpłynęła zbytnio na dzieci. Mam to szczęście, że z mężem mamy rozdzielność majątkową, a więc nie będzie większego problemu z podziałem majątku, przynajmniej taką mam nadzieję. Znam mniej więcej przebieg takich spraw z informacji wyszukanych w necie, ale chciałabym też poznać doświadczenia z pierwszej ręki. Mieszkamy w Łodzi, więc może ktoś zna jakiegoś dobrego adwokata z tego miasta?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-25-2016, 03:44 PM
Post: #2
Młotkowy Offline
Member

***


Liczba postów: 51
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
Jak szybko i bezkonfliktowo przeprowadzić sprawę rozwodową?
Witam, chętnie pomogę i udzielę informacji. Jestem wprawdzie doradcą podatkowym, ale niestety sam kilka lat temu się rozwodziłem. Korzystałem z pomocy adwokata rozwodowego w Łodzi, specjalisty od tego typu spraw. Najważniejsze jest ustalenie wszystkiego wcześniej. Jeżeli jest taka możliwość, abyś dogadała się z mężem przed rozpatrywaniem sprawy przez sąd, byłoby najlepiej. Wtedy po złożeniu pozwu i waszych ustaleń, jedynie czekacie na decyzję, co oczywiście samo w sobie może trochę potrwać, bo niestety sądy pracują dość wolno. Oczywiście główna sprawa to dzieci i ich dobro, dlatego wspólne ustalenie wszystkiego z mężem przed sprawą sądową jest najistotniejszą kwestią w twojej sytuacji. Najlepiej jest mimo wszystko złożyć wniosek o uregulowanie kontaktów z dziećmi na czas trwania sprawy rozwodowej. W ten sposób będą mieli państwo jasność, co do formy i długości tych kontaktów. Oczywiście, nie muszę chyba dodawać, że prawa ojca są tu tak samo istotne, jak prawa matki. Dla państwa obopólnego dobra najlepiej, aby wszystkie ustalenia miały formę pisemną. Dla sądu taka bowiem jest najbardziej wiarygodna, wszelkie inne „zeznania” równie dobrze mogą być zmyślone i wynikać ze złej woli jednej lub drugiej strony. Aby rozwód przebiegł szybciej i sprawniej, powinni państwo móc udowodnić, że prowadzą osobne gospodarstwa, a więc nie dzielą finansów. Dzięki ustaleniu wszystkiego zawczasu, podczas rozprawy sędzia tylko zatwierdzi te ustalenia i obejdzie się bez dodatkowych rozpraw, i bez długiego oczekiwania z tym związanego. Terminy rozpraw kolejnych równie dobrze mogłyby być ustalone nawet na kilka miesięcy później, a taka przedłużająca się niepewność źle wpłynęłaby na dzieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-25-2016, 05:45 PM
Post: #3
prawolubna Offline
Junior Member

**


Liczba postów: 23
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Jak szybko i bezkonfliktowo przeprowadzić sprawę rozwodową?
Również potwierdzam wszystko to, co napisano powyżej. Najlepiej wspólnie z adwokatami wszystko wcześniej ustalić. Jeśli nie ma takiej możliwości tymi ustaleniami będzie musiał się zająć sąd, a to z uwagi na duże obłożenie spraw, może zająć miesiące, jeśli nie lata. Być może uda wam się z mężem dogadać wcześniej co do najistotniejszych kwestii. To rzadko się zdarza, by rozwodzące się pary były wstanie wspólnie się porozumieć, ale może spotkanie wspólnie z waszymi adwokatami byłoby dobrym pomysłem. To znacząco przyspieszy cały proces i pozbawi was konieczności jeżdżenia po sądach. Poza tym najważniejsze w tym momencie powinno być dobro dzieci, a z tego względu należy możliwie najbardziej skrócić czas oczekiwania na decyzję rozwodową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Kontakt | Silwia.pl | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS